mapa

Kilkukrotnie zdarzyło mi się otrzymać maila z pytaniem: „Nie wiesz, która szkoła u mnie szkoli?”, oprócz zapytań mailowych to samo pytanie zadało mi kilka osób, gdy latałem u siebie lub na wyjazdach. Wpadłem na pomysł, by zrobić jakieś proste narzędzie, które pozwoli przyszłym kursantom zlokalizować szkołę lub miejsce szkoleń w pobliżu ich domu. Pomysł narodził się wiosną tego roku, ale dopiero jesienią znalazłem chwilę czasu by sprężyć się i zrealizować ten projekt.
Mapy google oferują sporo możliwości, dlatego zdecydowałem się skorzystać z tego narzędzia, zakupiłem prostą domenę, którą łatwo zapamiętać szkolylatania.pl a następnie przekierowałem ją na swoją mapę.
W kolejnym etapie przygotowałem krótką ankietę, którą rozesłałem do szkół paralotniowych w Polsce. Na stronach Urzędu Lotnictwa Cywilnego znalazłem listę licencjonowanych ośrodków szkoleniowych. Poprosiłem w tej ankiecie by szkoła podała swoje aktualne dane teleadresowe, typ oferowanego szkolenia oraz czy jest możliwość wypożyczenia sprzętu do szkoleń. Na koniec najważniejsze – lokalizacje startowisk, w których dana szkoła szkoli na terenie naszego kraju, ale jako dodatkowa opcja również za granicą. I tu miłe zaskoczenie, ponieważ dość szybko szkoły zaczęły odsyłać swoje ankiety przy okazji gratulując inicjatywy. Na chwilę obecną na mapie znajdują się wszystkie ośrodki szkoleniowe, które działają na terenie naszego kraju, na warstwie miejsc szkoleń na terenie naszego kraju cały czas spływają do mnie lokalizacje. Zależy mi, by dodawać precyzyjnie miejsca szkoleń. Przyszły kursant korzystając z tego narzędzia będzie mógł kliknąć na dane miejsce szkoleń i przy okazji wybrać opcję nawigowania do tego miejsca z aplikacji Mapy Google.
Na warstwie miejsc szkoleń za granicą również sukcesywnie będą pojawiać się nowe miejsca.
Mam nadzieje, że to narzędzie w przyszłości pozwoli w szybszy sposób zlokalizować szkołę lub miejsce szkoleń w swojej okolicy, bez problemu można tą mapę udostępniać na portalach społecznościowych lub własnych stronach.

Zapraszam www.szkolylatania.pl

Categories: Ogólne

Leave a Reply